Požární přívěs

Přívěs na PPS12, výrobce Státní výrobny autodílů n.p. Praha, závod 4 – Holýšov. Přívěsné vozy slouží k převážení přenosných motorových stříkaček k místu požáru. Přívěsný vůz je upraven tak, aby současně se stříkačkou mohlo být v něm převezeno i kompletní příslušenství. Přívěsný vůz sestává z podvozku a karoserie.

autovozik1

Podvozek je rámové celokovové konstrukce, dobře odpérován, což umožňuje jízdu i ve špatném terénu. Náprava je opatřena dvěmi koly s pneumatikami o rozměrech 6.00 x 16″. Na zádní části jsou dvě výsuvné vzpěry sloužící k upevnění vozu na nerovném terénu. Oj je opatřena závěsným okem a sklopnou opěrkou. Střecha má ohrádku.
Celokovová karoserie je upravena tak, aby mohlo být uvnitř uloženo veškeré příslušenství podle normy a rozmístění podle požadavků cvičebního řádu. Zadní dvířka karoserie jsou sklopná, opatřena podpěrou. Při jejích sklopení do vodorovné polohy vytvoří za vozem plošinu, na kterou lze vytáhnout dopravovanou stříkačku. V předu jsou dvoudílné dveře, kterými lze vyjmout ve voze uložené příslušenství.